Tien weken lang zijn we op de tv voorzien van de liefste jongen uit Nederland, Frans Bauer, die samen met zijn gezin en familie de huiskamers binnenkwam. Met als afsluiting een compilatie van zijn concert reeks in Ahoy Rotterdam. Nu zult u zich wellicht afvragen wat een audiofiel medium als het onze met Frans Bauer van doen heeft. Dat kan ik u snel vertellen. Tien weken geleden wist ik van zijn bestaan en hield ik zijn muziek ver van mijn bed. Door de tv serie, waar wij voor gingen zitten om te zien hoe vreselijk het allemaal wel niet is, hebben we al snel een enorme sympathie weten te krijgen voor hem. Eindelijk iemand op de kwelbuis die geen drugs gebruikt, niet steelt en rooft, niet schreeuwt en aandacht trekt, maar die gewoon houdt van zijn vrouw en kinderen, houdt van zijn fans, geniet van zijn familie en geniet van zijn succes zonder naast de schoenen te gaan lopen. Houdt u mij ten goede, ik ken Frans niet persoonlijk, maar dat beeld straalt hij uit. Waarom dit oeverloze gezever? Omdat ik tegen mijn eigen verwachting in de cd “’n Ons Geluk” heb gehaald. En weet u wat er gebeurt als ik die draai? Het fleurt me op, maakt dat ik mij prettig voel en telkens weer voel ik die positieve uitstraling van de muziek. Hoe anders dan Patricia Barber die mij weet te boeien met soms technocratische jazz maar waar ik van teksten als in “Ode tot Billy Joe” niet overmatig blij raak. En ik schaam me daar niet voor. Hoe dan ook, mijn ogen zijn geopend en ik snap nu waarom 70.000 mensen met zoveel plezier de Ahoy bezochten. En ik zal nooit meer zelfs maar de gedachte koesteren dat Bauer fans geen high end set verdienen. Eigenlijk horen Bauer cd’s thuis in onze shop www.highfidelitydiscs.nl vanwege het hoge plezier gehalte. De bezoekers van audio beurzen zouden er misschien wat vrolijker uit gaan zien als demo’s gegeven worden met luchtig en minder gecompliceerd werk.
Terug in het leven van alledag kan ik tevreden zijn met wat er in de afgelopen tijd aan werk is verzet op en achter hifi.nl. Het lijstje aflopend met alleen al in deze week gepubliceerde artikelen geeft een goede indruk waar wij zoal mee bezig zijn. Achtergrond artikelen, interviews, bedrijfsbezoeken, expert vragen, muziek recensies, film recensies en hardware recensies. Als we onze epistels maandelijks zouden bundelen in een tijdschrift dan zou er een dikke uitgave op de winkelschappen of op uw deurmat liggen. Dat doen we vooralsnog niet al denken we er wel eens over na. Waar we ook over denken is hoe al die informatie gemakkelijk toegankelijk kan blijven. Een week niet gekeken op hifi.nl en de kans is groot dat u iets over het hoofd ziet. En voor wie nieuw is en binnenstapt op de site om zich te oriënteren op muziek en hardware gebied heeft een aardige dobber om alle relevante info tot zich te nemen. Afgelopen week hebben we ons het hoofd gebroken over een manier om sneller de juiste weg te kiezen naar publicaties. Hoe dat er uit gaat zien weten we nog niet, maar er wordt aan gewerkt tussen de andere bedrijvigheden door.
Heeft u dit weekend weinig om handen? Let dan eens in de nieuwsrubriek op dealer shows. Het is steeds normaler aan het worden dat dealers hun merken gedurende bepaalde dagen extra aandacht geven in een winkel. Een leuke ontwikkeling die klanten de kans biedt “om de hoek” kennis te maken met een range en zich op het gemak te laten voorlichten. Het is te prijzen in distributeurs en fabrikanten dat ze hun weekend (deels) opofferen hiervoor. Laten wij ze dan belonen door een bezoek. Uit eigen ervaring aanbevolen.
Met vriendelijke groet,
René van Es
Hoofdredacteur hifi.nl