Welkom bij Hifi.nl
Wat is uw leeftijd?

Vanwege de nieuwe AVG regelgeving persoonsgegevens zijn wij verplicht te vragen naar uw leeftijd. De leeftijd dient naar waarheid te worden ingevuld. Door uw keuze te maken bevestigt u dat u zich bewust bent van eventuele aanbiedingen van derden en moeten wij bepaalde content voor u uitsluiten als u jonger bent als 24 jaar. HIFI.nl confirmeert zich aan de gestelde AVG persoonsgegevens wetgeving.


HIFI.nl maakt zelf GEEN gebruik van persoonsgegevens of cookies voor eigen- of commerciële doeleinden. Door hier een keuze te maken accepteert u ook gelijk onze cookies waarvan u weet dat wij deze verder niet gebruiken anders dan u winkels te tonen op afstand van uw locatie in bepaalde overzichten. Wilt u meer weten over de AVG persoonsgegevens wetgeving kunt u terecht bij de Autoriteit persoonsgegevens Uw digitale privacy en veiligheid is belangrijk voor ons en daarom houden wij ons strikt aan de gestelde AVG regelgeving.

Conclusie

Guido de Kanter | 19 oktober 2006 | Lyngdorf Audio

Lyngdorfs systeem zet alles op zijn kop. Het maakt hardnekkige audiofiele gemeenplaatsen in een klap tot belachelijk archaïsch bijgeloof. Zoals: dat duurder gelijk is aan beter; dat je om een topkwaliteit installatie heen moet leven (preciezer: dat je je kamer moet volstorten met absobers, diffusers en wat dies meer zij); dat een topinstallatie dure kabels vereist. Wie niet de vrije hand heeft om de woonkamer naar believen tot dedicated luisterruimte om te toveren en/of geen 50.000 euro of meer (over) heeft voor een installatie, haalt met Lyngdorfs installatie en Ikon 2’s voor welgeteld 12.640 euro, en ik zeg dit zonder enig voorbehoud: een volwaardig top-end systeem in huis. Aanbevolen, dat is in dit geval het woord niet: een must, dat is gepaster. Muziekliefhebbers die het systeem niet op zijn minst eens aanhoren, doen zichzelf tekort.


Lyngdorf Audio TDA2200

Website: www.lyngdorf.com

Pro
• Fantastische prestaties
• Lage prijs
• In elke luisterruimte toepasbaar; overal vergelijkbare klank te realiseren

Contra
• Wie vertelt het de concurrentie?


Specificaties Cd-speler CD-1:
Prijs: 2.200 euro
Uitvoeringen: zilver, zwart
Bijzonderheden: upsampling, dubbel uitgevoerd voor digitale en analoge uitgangen
Uitgangen analoog: 1x cinch, 1x gebalanceerd (XLR)
Uitgang koptelefoon: géén
Uitgangen digitaal: 1x coaxiaal, 1x TOSLink, 1x AES/EBU
Signaal/ruisverhouding: 115dB (opgave fabrikant)
Afmetingen: 10x45x35 cm (HxBxD)
Gewicht: 7 kilo
Made in: Denemarken

Specificaties geïntegreerde versterker TDA 2200:
Prijs: 3.500 euro
Principe: klasse-D, volledig digitaal
Uitvoeringen: zilver, zwart
Bijzonderheden: basisuitvoering met uitsluitend digitale signaalverwerking. Eigen DSP’s aan boord voor klankbewerking. Uitbreidbaarheid met RoomPerfect. Dubbel (analoog en digitaal) uitgevoerde line-out, instelbaar voor gebruik als line-out (ongeregeld) of als ‘sub out’ voor het ‘slaven’ van woofer of subwoofers (met volumeregeling)
Ingangen digitaal: 3x coaxiaal, 1x TOSLink, 1x AES/EBU
Ingangen analoog (met uitbreidingsbord, 390 euro): 3x cinch, 1x gebalanceerd (XLR)
Ingang phono: niet beschikbaar
Uitgang koptelefoon: géén
Vermogen: 2x200 watt aan 8 ohm
Signaal/ruisverhouding: 107dB (opgave fabrikant)
Afmetingen: 10x45x44 cm (HxBxD)
Gewicht: 20 kilo
Made in: Denemarken

Specificaties eindversterker SDA 2175:
Prijs: 1.200 euro
Principe: klasse-D, analoog front-end
Uitvoeringen: zilver, zwart
Ingangen analoog: 1x cinch, 1x gebalanceerd (XLR); schakelbaar
Vermogen: 2x175 watt aan 8 ohm
Signaal/ruisverhouding: 117dB (opgave fabrikant)
Afmetingen: 10x45x34 cm (HxBxD)
Gewicht: 15 kilo
Made in: Denemarken

Specificaties woofer W210:
Prijs: 1.600 euro per stuk (uitvoering in pianolak)
Principe: basreflex
Bijzonderheden: moet in hoek staan, passief, bijzondere elementen, geen wisselfilter of gelijkspanningsbeveiliging
Gevoeligheid: 96dB (opgave fabrikant)
Impedantie: 8 ohm (nominaal, opgave fabrikant)
Frequentiebereik: 16 – 3.500 Hz (opgave fabrikant)
Maximale geluidsdruk: 118dB (opgave fabrikant)
Afmetingen: 55x42x56 cm (HxBxD)
Gewicht: 34 kilo/stuk
Made in: Denemarken

Gebruikte Hardware: 

Proceed PDT-2 (Cd-loopwerk); Behringer UltraMatch SRC-2496 (herklokker, upsampler, etc.)
Bekabeling: Mogami Pure Digital (digitaal coaxiaal, AES/EBU); InAkustik (voorheen Monitor Audio) Black&White LS-1202 (luidsprekerkabel)

MERK





EDITORS' CHOICE

laden