Maar hoe ingenieus de installatie ook is opgebouwd, het bedieningsgemak staat voorop. Dat is volgens Van den Kieboom sowieso belangrijk, maar in dit geval helemaal. "Deze mensen zijn beslist niet technisch aangelegd. Daarom hebben we ook een handleiding gemaakt die volledig is afgestemd op dit systeem."
Maar eigenlijk kan een kind de was doen. Alle functies komen samen in het draadloze touchscreen TPS-6x van Creston dat door ABC-Domotica op maat is geprogrammeerd. De gebruikers hoeven met een druk op het scherm alleen nog maar aan te geven hoe het licht in de ruimte moet worden afgestemd en wat ze willen zien of horen.
Het systeem in de home cinema is gekoppeld aan een domoticainstallatie die in de hele woning is doorgetrokken. De installatie legt aardig bloot wat op dit moment allemaal mogelijk is. In de verschillende hoofdruimtes zijn touchscreens van Creston bevestigd waarmee de bewoners hun woning volledig kunnen 'bedienen'. Evenals in de home cinema met één druk op de spreekwoordelijke knop.
Bevinden ze zich bijvoorbeeld in de keuken, dan kunnen ze van daaruit de verlichting in en rondom de woning regelen, evenals de positie van horren en gordijnen. Maar ook de temperatuur in de verschillende vertrekken en die van zwembad en sauna is op afstand instelbaar. Daarnaast is in een oogopslag zichtbaar hoe het gesteld is met de beveiliging. Het systeem meldt ook wanneer storingen optreden. Indrukwekkend is de ruimte op de kelderverdieping waar alle technische voorzieningen samenkomen. In dit kloppend hart bevindt zich onder meer de server. Niet alleen voor films, maar ook voor de muziek. Daarvoor is in het systeem een iPod verwerkt.
Een eigen bioscoop in de woning. Het is de droom van menig filmliefhebber. Zeker als het op dit niveau wordt gebracht. Daar kan geen bioscoop tegenop.