Elektronicamerk Pioneer heeft aangekondigd de markt van optische schijfjes te hebben verlaten. Zowel de productie van schijfjes als de productie van apparaten is stopgezet. De huidige voorraad wordt nog verkocht en er zullen nog een tijdje onderdelen beschikbaar zijn.
Pioneer heeft aangekondigd dat het op 30 april jl. alle aandelen van dochteronderneming Pioneer Digital Design and Manufacturing (PDDM), dat verantwoordelijk was voor de activiteiten op het gebied van optische schijven, heeft overgedragen aan Shanxi Lightchain Technology Industrial Development Co., Ltd., een dochteronderneming van de Chinese Shanxi Group. Alle activiteiten op het gebied van optische schijven zijn door Pioneer beëindigd, waaronder ook de productie van BluRay-spelers.
Over de reden voor de terugtrekking en overdracht merkte het bedrijf het volgende op: “Omdat we selecties blijven maken en ons concentreren op onze activiteiten m.b.t auto-elektronica, zijn we tot de beslissing gekomen dat het beter zou zijn om de optische schijvenactiviteiten voort te zetten met een nieuwe partner dan om binnen onze groep te blijven.” Producten van het merk Pioneer worden hoofdzakelijk in China geproduceerd.
BluRay zal als fysiek formaat waarschijnlijk nog wel een paar jaar bruikbaar blijven voor verzamelaars en liefhebbers, maar naarmate digitale distributie via streaming steeds populairder wordt neemt de ondersteuning van fabrikanten steeds verder af. Voor reparaties van Pioneer-producten garandeert Pioneer dat onderdelen gedurende een minimale niet nader gespecificeerde periode leverbaar zullen zijn.