(gezien op internet)
Revolutionaire chip wordt fabelachtig snel
Elektronicagigant Sony heeft aangekondigd in 2006 een televisie met breedbandaansluiting uit te brengen, met als kloppend hart een `Cell`-processor.
De Cell is een krachtige chip die het bedrijf samen met IBM ontwikkelt en naar verluidt tien keer zo snel is als gangbare processoren.
Sony steekt tot 2007 ruim 3,6 miljard euro in ontwikkeling van de Cell-chip. Veel concrete gegevens over het nieuwe rekenwonder zijn er nog niet, maar in 2002 verklaarden IBM en Sony al wel dat de Cell een teraflop (een triljoen) berekeningen per seconde aankan. De rekenkracht zou daarmee het honderdvoudige bieden van de snelheid van een Pentium 4 die op 2,5 GHz draait.
De conclusie is dan ook gerechtvaardigd dat een met Cell uitgeruste televisie feitelijk een vermomde supercomputer is. Overigens zal de Cell ook in de nieuwe PlayStation 3 opduiken, die naast spelcomputer als "home server" fungeert. Daarnaast studeert Sony op toepassing van Cell in andere elektronica.
De aangekondigde televisie krijgt een snelle netwerkverbinding en is in staat grote hoeveelheden data te verwerken, meldt persbureau Reuters. Sony is intussen op overnamepad en spreekt met filmstudio Metro-Goldwyn-Mayer: de filmbibliotheek zou mogelijk in on demand-vorm ter beschikking komen.
Sony-topman Nobuyuki Idei wilde over het nieuwe toestel overigens nog wel kwijt dat straks niemand van de aanschafprijs hoeft wakker te liggen