Wie een jaarabonnement neemt, is maandelijks 10 dollar kwijt bij EMusic. Een maandabonnement kost bijna 20 dollar. Hiervoor heeft de muziekliefhebber de keus uit een catalogus van 125.000 onbeveiligde MP3-bestanden. Deze zijn van alleen de kleinere platenlabels afkomstig.
EMusic preludeert hiermee op een gerechtelijk verbod op Napster. De nieuwe EMusic-dienst is dan het beste alternatief, aldus CEO Gene Hoffman tegenover The Wall Street Journal. Critici betwijfelen echter of EMusic succes zal hebben. Zij wijzen erop dat EMusic nog geen deals met de grote labels heeft gesloten. Waarom zou het publiek geld betalen voor een beperkte keus, als het gehele aanbod te vinden is bij diensten als Napster, Gnutella en Scour, zo vragen zij zich af.
Bovendien hebben de grote maatschappijen eindelijk ook plannen ontwikkeld voor de online verkoop van hun muziek. Een voorbeeld daarvan is WebWereld
