De Chinese fabrikant iBasso heeft een kleine DA-converter uitgebracht genaamd Nunchaku. De Nunchaku is met name bedoeld voor mobiel gebruik want hij past makkelijk in een jaszak of handtas. Het meest onderscheidende kenmerk is de plaatsing van twee buizen van Raytheon type JAN6418. De luisteraar kan kiezen om de buizen wel of niet in het signaalpad te plaatsen.
iBasso Nunchaku: buizen in een dongle DAC
De iBasso Nunchaku krijgt zijn voeding via USB-C uit hetzelfde apparaat dat digitaal muzieksignaal aanlevert. Analoog signaal komt naar buiten via de 3,5 mm-aansluiting (die ook dienst kan doen als digitale S/PDIF-uitgang) of via de gebalanceerde 4,4 mm-aansluiting die volgens opgave van iBasso 0,5 Watt per kanaal in 32 Ohm kan leveren. De Nunchaku heeft een opgegeven frequentiebereik van 15 Hz tot 40 kHz.
DA-conversie wordt uitgevoerd door een paar Cirrus Logic CS43198 DAC-chips. De Nunchaku heeft vijf te kiezen DAC-filters. Het 1-inch OLED-scherm toont de binnenkomende samplefrequentie, het volumeniveau, de hi/lo-versterking, de L/R-balans en de operationele modus, d.w.z. halfgeleider of buizen, afhankelijk van de luistervoorkeur en keuze van de gebruiker. De fabrikant waarschuwt dat de buizen last kunnen hebben van microfonie-effect en interferentie van de smartphone. In dat geval is een klasse AB halfgeleidercircuit beschikbaar. Als de Nunchaku gewoon stilligt, zou microfonie-effect geen rol van betekenis moeten spelen.
De iBasso Nunchaku heeft een naar keuze rode of grijze behuizing en een geel hoesje wordt meegeleverd, evenals twee korte USB-kabels en een adapter. De adviesprijs ligt vermoedelijk ergens in de buurt van 300 euro.