Het team van de Appelstraat bestaat uit negen mensen die in principe zowel bij TV/Plasma, als bij stereo/meerkanaal HiFi en home cinema ingezet kunnen worden. Wel is het zo dat ieder zijn eigen specialisatie heeft en in de praktijk bij het B&O gedeelte dus altijd dezelfde verkoper staat. Er zijn twee mensen in de buitendienst die niet alleen bezorgen en installeren maar ook oplossingen zoeken voor de meest bijzondere situaties. Vaak gaat het dan om problemen waar binnenhuisarchitecten in de praktijk tegen aan lopen. Onno ziet dit als het stukje meerwaarde dat alleen hij als speciaalzaak kan bieden. Als voorbeeld noemt hij de installatie van een plasma scherm. Veel zaken leveren de plasma slechts af bij de klant. Praalder daarentegen hangt hem aan de muur en werkt de bedrading weg; via sleuven in de muur of bijvoorbeeld door de kabels dwars door de muur naar een andere ruimte te geleiden.
Ook de klant die op zoek is naar een HiFi installatie ervaart de meerwaarde die Praalder te bieden heeft. Er wordt volop tijd gemaakt om er achter te komen waar deze specifieke klant het best mee geholpen is waarna hij uitgebreid de gelegenheid krijgt om opstellingen uit te proberen. Ook in de thuissituatie krijgt hij die mogelijkheid en, zeker waar het de wat zwaardere systemen betreft, zelfs met meerdere combinaties. Praalder vindt het van belang dat de klant kan kiezen uit verschillende klanksignaturen en heeft daarom een groot aanbod aan luidsprekers in huis. Er zijn meerdere Engelse merken zoals Quad waarvan ik o.a. de 12L zie staan. Maar ook B&W, Tannoy, KEF (Q, XQ, KHT serie) en Mordaunt Short ontbreken niet in het rijtje. Van een geheel ander klankkarakter zijn de weergevers van Quadral (het gehele pakket) en Elac uit Duitsland. Nederland speelt een rol met Xanadu. Verder nog het Franse JM Lab (alle typen met uitzondering van de Utopia lijn), het Deense Dynaudio en het Zwitserse Piega. Hetzelfde geldt eigenlijk voor de elektronica waar de klant kan kiezen uit o.a. Engelse producten van Quad en Musical Fidelity, NAD en Rotel. Ook Marantz (premium), Denon, Sony (ES), Yamaha en het met name op surround gebied belangrijke Pioneer zijn aanwezig. Breed vertegenwoordigd is het analoge aanbod van Project en ook de nieuwe Thorens draaitafels behoren tot het pakket.
Maar zelfs wanneer een merk niet standaard in één van beide winkels aanwezig is kan het, dankzij de goede onderlinge verstandhoudingen, via de desbetreffende importeur eigenlijk altijd wel zo geregeld worden dat de klant het gevraagde apparaat kan beluisteren, soms zelfs in de eigen woning. Die goede contacten met de importeurs komen ook tot uitdrukking tijdens showdagen die Praalder incidenteel organiseert. De laatste grote in een Van der Valk hotel in Wassenaar met een oppervlakte van 1500 m2 gehouden show dateert inmiddels alweer van twee jaar geleden maar regelmatig zijn er ook kleinere shows en luisterdagen.
Dit jaar gebeurt dat bijvoorbeeld gedurende de HiFi maanden bij uitstek – in november en december – waarin iedere week in beide vestigingen op donderdag van twee uur ’s middags tot negen uur ’s avonds, en op vrijdag en zaterdag gedurende de reguliere openingstijden, doorlopende shows zijn van niet alledaagse HiFi producten waarbij mensen vrijblijvend met hun eigen CD’s binnen kunnen lopen om deze op de opgestelde installatie af te laten spelen. Tijdens mijn bezoek zie ik twee grote dozen met versterkers, o.a.de MC 501, van het prestigieuze Amerikaanse HighEnd merk McIntosh die om die reden tijdelijk in huis zijn waarbij zij aangesloten zullen worden op Tannoy Dimension luidsprekers.
De luisterdagen zijn aangekondigd in huis aan huis verspreide magazines waarin ook aandacht gegeven wordt aan voor consumenten belangrijke informatie.Deze zijn in een oplage van 200.000 exemplaren verspreid in het verzorgingsgebied van Praalder dat niet alleen de gehele stad Den Haag omvat maar ook het Westland en omringende gemeenten als Kijkduin, Monster, Rijswijk, Wassenaar, Leidschendam en Zoetermeer. Eigenlijk is de straal waarbinnen Praalder levert nog veel groter want met name in de home automation telt niet zozeer de plaats van vestiging als wel de ervaring en benodigde deskundigheid, gekoppeld aan de juiste contacten met uitvoerders en architecten. Daarnaast speelt nog mee dat de vestiging in de Theresiastraat gesitueerd is tussen grote ministeries en kantoren waar ambtenaren werken die als forenzen iedere dag opnieuw naar Den Haag reizen. Deze groep brengt met name voorafgaand aan-, en in aansluiting op, de eigen werktijd een bezoek aan de winkel hetgeen niet zelden resulteert in een plaatsing van een systeem tot buiten de provinciegrenzen. De winkels hebben hier zelfs bij het vaststellen van de openingstijden rekening mee gehouden. Deze zijn dan ook enigszins afwijkend en lopen op dinsdag tot en met zaterdag van 0915 uur tot 1745 uur waarbij op donderdag in verband met de koopavond de sluitingstijd op 2100 uur vastgesteld is. Openingstijden die ook vermeld staan op de internetsite www.praalder.nl (de website is momenteel "onder constructie", voor meer informatie verwijzen wij u naar de onderstaande links - red.).
Het is al donker wanneer ik in mijn auto stap en aan de terugreis begin. Gedurende het gehele bezoek aan het Praalder filiaal heb ik een onbestemd gevoel gehad als zou er iets ontbreken. Bij het verlaten van de winkel weet ik zeker dat ik alles besproken heb wat van belang is om een goed beeld van deze winkel te krijgen. Toch ben ik op dat moment het gevoel nog steeds niet kwijt. Pas wanneer ik de gemeentegrens van Den Haag al ver achter me gelaten heb en aansluit in de file die zich inmiddels op de A13 gevormd heeft realiseer ik me wat ik gemist heb; parkeermeters. Waarschijnlijk is de Appelstraat de laatste vrije oase in een door betaald parkeren geteisterde stad. Een reden temeer om deze winkel te bezoeken.
Meer informatie
Praalder Appelstraat (v/h Krenning)
Appelstraat 133, 143, 153
2664 ED Den Haag
Extra informatie via deze link
Praalder Theresiastraat
Theresiastraat 155-161
2593 AG Den Haag
Extra informatie via deze link