HI-VISIT

DAE2025 Showvisit: Sound & Colors met Magico speakers

Harro Tillema | 14 oktober 2025

De eerste helft van deze maand heeft volop in het teken gestaan van onze verslaggeving van Dutch Audio Event, maar naast het collectief verzorgde liveverslag vanuit Veldhoven hebben we ons redactieteam ook naar diverse luisterruimtes gestuurd voor de zogeheten ShowVisits, mini-HiVisits tijdens DAE. We hebben er genoeg verzameld om er de rest van de maand ongeveer iedere dag een van te publiceren, waarbij we beginnen met Sound & Colors.

In kamer 64 heeft Importeur en Distributeur Sound & Colors in samenwerking met Very Fine Solutions een magisch spelende high-end set neergezet. Deze bestaat uit een set Magico S5 luidsprekers en worden aangestuurd met een volledig gebalanceerde quad-mono Pilium Olympus voorversterker voorzien van twee externe voedingen en twee Kratos Mono eindversterkers uit de Master Divine Line. Om je een korte indruk te geven; de Kratos levert 400 watt aan acht ohm, 800 watt aan vier ohm, 1600 watt aan twee ohm en is tot een half ohm stabiel. De frequentieresponse begint al bij 0,1 hertz en loopt op tot 125 kilohertz. De vervormingscijfers zijn met 0,00260% vrijwel verwaarloosbaar. Deze cost-no-object vesterkers zijn opgebouwd met MIL-SPEC componenten en het gewicht van zo’n mono bedraagt maar liefst 154 kilo per kanaal.

De Cascade DAC is afkomstig van MSB Technology en is geheel discreet opgebouwd en hierbij zijn de voeding, het digitale en het analoge deel strikt gescheiden uitgevoerd. Voor de overdracht van data maakt de DAC gebruik van een optische digitale glasvezelkoppeling voor een optimale galvanische scheiding. 

De S5 luidsprekers zijn de grootste telg uit het leveringsprogramma van high-end luidsprekerfabrikant Magico. Dit zijn geheel uit aluminium vervaardigde drieweg luidsprekers voorzien van een diamond coated beryllium tweeter en zowel de woofer en midrange driver zijn voorzien van een met grafeen-versterkte Nano-Tec conus met vederlichte aluminium honingraatkern. De ESXO-crossover met 24dB per octaaf Linkwitz-Riley filters voorzien van Mundorf condensatoren en MCoil foliespoelen levert een uiterst coherente en fase lineaire muziekweergave van 20 hertz tot 40 kilohertz. Ten slotte is de gehele set aangesloten met de uit Nederland afkomstige high-end bekabeling van IKIGAI Audio.

Behalve op het gebied van elektronica is de ruimte optimaal behandeld met diffusors en akoestisch dempende panelen van het Portugese Artnovion. Bezoekers van de Koningshof zullen het met me eens zijn dat de meeste ruimtes hier een verre van optimale akoestiek hebben. Op dit vlak maakt de tot in de puntjes verzorgde en akoestisch behandelde kamer 64 hét verschil.

De tracks die op het moment van mijn bezoek worden gespeeld zijn voornamelijk uit het klassieke genre. De rust, neutraliteit en het ongedwongen karakter waarmee de tracks naar me worden overgebracht is heel bijzonder. Zang en stemmen komen tot leven. De articulatie en de echtheid zijn van een hele andere orde. De nuances, de subtiele details en de volledige afwezigheid van scherpte of hardheid is opmerkelijk. Deze set laat perfect horen wat er is. Ook de geluiden die misschien ongewenst de opname in zijn geslopen.

De openheid en transparantie waarmee deze set de zorgvuldig geselecteerde tracks weergeeft is echt fenomenaal. Door de hoge snelheid waarmee de drivers de transiënten in de muziek weergeven ervaar ik de klassieke instrumenten met een hoge mate van realisme.

Dan het laag. Bij veel kamers is er op dit gebied wel iets aan te merken, maar dankzij de akoestische zorg die ook bij de klant thuis kan worden geleverd ervaar ik een explosieve en met een ijzeren grip weergegeven laagweergave. Mede hierdoor verandert de atmosfeer in slechts enkele seconden na het wisselen van de track. Dit is een van de kamers met het beste geluid. Dit mag ook wel, want er is in deze kamer dan ook niets aan toeval over gelaten. Deze set met de prijs van een gemiddeld woonhuis in Nederland is niet voor ieders beurs weggelegd, maar dit weekeinde wel door alle bezoekers te ervaren. Dit is niet aan dovemans oren gezegd en deze kamer zit dan ook al een kwartier na opening afgeladen vol.






EDITORS' CHOICE