REVIEWFilm & TV

Review: Faster (Rapide)

Rogier Burghout | 25 september 2025

Max heeft er altijd van gehouden om snel te gaan. Ze weet niet hoe het anders moet. Dus wanneer ze het karten ontdekt, is het meteen duidelijk: ze zal F1-kampioene worden. De juniorwedstrijden volgen elkaar op, net als de overwinningen. Toch wordt ze op haar zeventiende door geen enkel team aangenomen. Haar grootste 'fout': een jonge vrouw zijn in een mannenwereld. Terwijl die wereld haar afwijst, is er maar één persoon die nog in haar gelooft: een compleet excentrieke, voormalig tweederangs coureur. Hij heeft één doel: van Max de snelste maken.

Films over de racewereld zijn er legio, en gaan over alle verschillende soorten en klasses binnen de racerij. Ook zijn de films van verschillende kwaliteiten. Je hebt klassiekers zoals Grand Prix, miskleunen zoals Driven, erg sterke en goed geslaagde films als Le Mans '66 (Ford V Ferrari), interessante films als Ferrari, positieve verassingen als Gran Turismo en dappere pogingen als Race For Glory (Audi vs Lancia). Er is zelfs een officiele film over de Formule 1 gemaakt, genaamd F1: The Movie. Wel hebben al die films één ding gemeen: het gaat alleen maar over mannelijke coureurs. In geen enkele film heeft een vrouwelijke coureur de hoofdrol. En dat terwijl F1 Academy, het vrouwelijke kampienschap van de F1, steeds meer aandacht en populariteit krijgt.

De film Faster (Rapide) wil ook hier meer aandacht op vestigen, en komt met een film dat over een vrouwelijke coureur gaat tijdens haar reis om de snelste te worden. Deze vrouw heeft de naam Max, bij ons natuurlijk ironisch genoeg een man, in de vorm van viervoudig wereldkampioen uit de Formule 1 Max Verstappen. Maar is deze naam nu toevallig gekozen, of om toch al op voorhand wat meer herkenning te krijgen?

Faster is een Franse film, origineel genaamd Rapide. De film draait om de tiener Max (gespeeld door Paola Locatelli) die van jongs af aan een groot talent is. Max is een typische tiener en dat speelt de actrice zeker niet onaardig. Ook merkt ze direct wat het is om een vrouw te zijn in een wereld gedomineerd door mannen, geld en (vriendjes)politiek. Haar connectie met haar aartsrivaal Wil Muller (Rik Kleve) komt niet helemaal overuigend uit de bus, maar wel haar samenwerking met de drukke en excentrieke engineer Stan (Alban Lenoir) wel. Die speelt een erg grappige en chaotiscche rol die aan de ene kant erg geniet van alle rijkdom en privileges van zijn rijke vader en tevens team-eigenaar (gespeeld door Tcheky Karyo), maar aan de andere kant ook onafhankelijk wil zijn en zijn eigen koers wil kiezen. De twee zijn tot elkaar veroordeeld en het grappige gekibbel en koppigheid van beide is erg leuk om te zien. De racescènes zijn zeker niet onaardig en vaak best leuk in elkaar gezet met camerastandpunten die geoefende kijkers van bijvoorbeeld de Formule 1 wel herkennen. Faster/Rapide doet verder iets heel goed: de film probeert geen zwaar dramatisch of ander hoogstaand thema te vertellen of waargebeurde verhalen te verfilmen. De film houdt het kleinschalig en weet zo best charmant over te komen. Faster/Rapide is wat dat betreft zeker niet onaardig, en zelfs beter dan je had verwacht.

Beeldkwaliteit

Faster/Rapide krijgt op Blu-ray Disc een 1080p HD transfer in het oorspronkelijke beeldformaat van 2.39:1. De beeldkwaliteit is simpelweg uitstekend. De transfer is helder en fris, met mooie felle (race) kleuren als blauw, geel en rood. Scherpte en contrast zijn uitstekend en ook in donkere scènes is er genoeg schaduwdetaillering. Een uitstekende transfer.

Audiokwaliteit

Faster/Rapide krijgt op Blu-ray Disc twee DTS-HD MA 5.1-audiotracks, één in de originele Franse taal en één in een Engels gedubde versie. De film is beluisterd met (uiteraard) de originele taal en deze track klinkt uitstekend. De track is directioneel ingesteld met voornamelijk activiteit uit de voorste kanbalen. De surroundkanalen worden voornamelijk ingezet bij drukkere en racescènes maar dat is meer dan prima. Een solide audiotrack.

Conclusie

Max heeft er altijd van gehouden om snel te gaan. Ze weet niet hoe het anders moet. Dus wanneer ze het karten ontdekt, is het meteen duidelijk: ze zal F1-kampioene worden. Faster/Rapide doet iets heel goed: de film probeert geen zwaar dramatisch of ander hoogstaand thema te vertellen of waargebeurde verhalen te verfilmen. De film houdt het kleinschalig en weet zo best charmant over te komen. Faster/Rapide is wat dat betreft zeker niet onaardig, en zelfs beter dan je had verwacht. De Blu-ray Disc van Faster/Rapide zit technisch prima in elkaar met mooi beeld en geluid, maar verder zonder extra's.

Deze uitgave is beschikbaar gesteld door The Searchers.

Beoordeling 3.5 / 5

Film 3.5 / 5
Beeld 4.5 / 5
Geluid 4 / 5






EDITORS' CHOICE